Rozhovor Radima Trejtnara s Michalem Ordošem, vedoucím týmu (24. 9. 2011)

Nová sezona klepe na dveře, co je Michale nového v týmu?

V mužstvu se celkem nic nezměnilo. Jsem rád, že z týmu nikdo neodešel což je podle mě známka toho, že jsme dobrá parta. Kádr jsme posílili o dva nové hráče - Václava Wanču a Vencu Polzera. Zatím figurují jako náhradníci, ale pokud někdo vypadne ze základu, jsou kluci připraveni nastoupit. Museli jsme kádr rozšířit, protože letos bude pár kluků občas mimo hru kvůli pracovním povinnostem. Bohužel nehrajeme profesionální hokej. Práce je na prvním místě a hokej je pro kluky jen celkem drahý koníček. Já to jako vedoucí plně respektuji a chápu. Kluky musím pochválit, protože i přesto, že jsou pracovně vytížení, tak na hokej jezdí jak můžou.

Co vím, tak příprava začínala v srpnu. Jak jsi spokojen s účastí hráčů v přípravném období a jak příprava probíhala?

Hráči měli letos poměrně dlouhou pauzu. Někteří až 4 měsíce. Každý se měl připravovat přes léto hlavně individuálně. Někteří z nás hráli hokejbal. Zúčastnili jsme se několika turnajů s poměrně dobrými výsledky.
 Samotná hokejová příprava začala začátkem srpna, kdy jsme odehráli první přípravný zápas s HC Horní Čermná na ledě v nedalekém Šumperku. Další přípravný zápas jsme odehráli opět v Šumperku s týmem HC Prestige Králíky. Poté přípravné zápasy pokračovali v České Třebové, kde jsme se dvakrát střetli s týmem HC Horní Čermná. Na začátku září se vytvořil led i v Lanškrouně a tak další příprava probíhala už tam. Nejdříve s týmem Customs Red Wings a poté jsme dvakrát vyzvali Tátenice. Posledním mužstvem, které nás prověřilo před sezonou byli  Petrovice.
 Účast hráčů byla na těchto přípravný zápasech celkem dobrá. Někteří sice nebyli vůbec, ale i tak kluci jezdili v celkem slušném počtu. Podle mě se příprava letos celkem vyvedla. Nešlo nám ani tak o výsledky. Spíše jsme se zaměřili na sehrání mužstva.

Model soutěže se dost razantně změnil, jaký na to máš názor a jak vidíš ambice našeho týmu?

Letos tomu vedení LHL ligy docela dalo. Přihlásilo se pět nových týmu a celkový počet se zastavil na čísle 38 mužstev. Systém soutěže se měnil každým týdnem, až se nakonec rozhodlo, že se hodí do klobouku všech 38 týmu bez rozdílu výkonnosti. Vytvořili se tři skupiny A, B, C. Náš tým skončil ve skupině A. Dá se jí nazvat skupinou smrti. Utkáme se např. s vítězi posledních dvou ročníků celé ligy, což jsou Šumavští Tygři a Nuget Šumperk. Dále pak nás třeba vyzve vítěz loňské 2. ligy Customs Red Wings.

Skup. A
A.1. Šumavští Tygři
A.2. Nuget Šumperk
A.3. Lazy Neckers
A.4. Customs Red Wings
A.5. HC Králíky
A.6. Bobři La
A.7. Piráti La
A.8. Švédi Svitavy
A.9. Wild Band Zábřeh
A.10. Cyklo
A.11. HC ASPV Těchonín
A.12. Žichlínek
A.13. HC Městečko Trnávka

Rádi bychom se motali kolem středu tabulky. Po odehrání v této skupiny, kde hraje každým s každým, se vytvoří další skupiny podle následujícího klíče:

1. liga první 3 týmy ze skupin A, B, C
2. liga - 4, 5, 6  ze skupin
3. liga - 7, 8, 9 ze skupin, v 1-3. lize započtou se vzáj. zápasy
4. liga - A10, A11, A12, B12, B11, C10, C11........každý s každým
5. liga - A13, B12, B13, C12........2x každý s každým

Pokud bude fanoušky zajímat více o struktuře této letošní ligy přečtou si na stránkách : http://www.tslan.cz/hala

Na co by jsi chtěl nalákat naše fanoušky, aby jezdili na naše zápasy ve větším počtu než v minule sezoně?

Nalákat bych je chtěl na více věcí. Už nejsme nováček soutěže jako v loňské sezoně, kdy si teprve vše sedalo. V lize jako tým už máme určitý respekt.
 Další co by se mělo změnit k lepšímu jsou časy zápasů, které by měli být v dostupnějších hodinách než v loňské sezoně. Určitě tam budou nějaké zápasy v pozdních hodinách, ale ne v takovém množství  jako loni.
 A hlavně na co bych rád fanoušky pozval, je právě ta skutečnost, že se liga rozdělila bez ohledu na výkonnost. Někteří naši soupeři mají na svých soupiskách hráče, kteří kdysi hráli vyšší hokejové soutěže v Šumperku nebo v Lanškrouně. Bude se tedy na co koukat.

Závěrem bych chtěl tobě i celému týmu popřát hodně zdaru v nové sezoně, ať se vám daří a hlavně vyhýbají zranění.

Díky za rozhovor. Pevně doufám, že se nám bude dařit a že zranění bude co nejméně.

Děkuji za rozhovor, Radim Trejtnar